کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود  \ ثبت‌نام  )
امروز: جمعه 29 شهریور ماه 1398 ساعت: 

مقالات علمی

  • 123
  • 51 مرتبه
Integrated MEP systems analysis with Revit 2020.1

Integrated MEP systems analysis with Revit 2020.1

8/25/2019 12:25:12 PM

ما از ارائه قابلیتهای تجزیه و تحلیل یکپارچه جدید با Revit 2020.1 خوشحال هستیم. ویژگی ها و چارچوب های تجزیه و تحلیل سیستم ، بستری را برای بهینه سازی طراحی و مدل سازی سیستم های HVAC شما فراهم می کند ، به شما امکان می دهد از ابتدا تصمیمات طراحی داده محور را بگیرید. اکنون می توانید از همان مدل Revit برای مستند سازی ، طراحی و تحلیل استفاده کنید و نیاز به ایجاد مدلهای تحلیلی افزایشی را برطرف می کنید.

"من این ذهن را می بینم که در حال دمیدن است. ایده داشتن کل هدف سیستم بدون داشتن یک قطعه تجهیزات واحد در داخل مدل ، تعریف می کند. برای من این تغییر آنچه را که Revit برای طراحان مکانیک است تغییر داده است. این چیزی استثنایی است. "

- پیر آندره Trudel ، مهندس مکانیک و مدیر BIM در EXP

وی اظهار داشت: "من از دیدن این پیشرفتها در Revit هیجان زده هستم ، زیرا آنها مهندسین را قادر می سازند در فرآیند BIM مشارکت بیشتری داشته باشند. این مساله شکافی از مفهوم گرفته تا طراحی شماتیک و تفصیلی را فراهم می کند ، گردش کار طراحی جامع تر و یکپارچه تری را ارائه می دهد ، که بیانگر بسیاری از چالش های مشتریان است. تجزیه و تحلیل سیستم Revit با فعال کردن تمرکز بر طراحی مبتنی بر نتیجه ، نیاز به استفاده از چندین ابزار طراحی را کاهش می دهد. "

- استیو باتلر ، مدیر استراتژی صنعت ، Autodesk

با استفاده از این ویژگی ها و چارچوب های جدید در Revit ، مهندسی و تجزیه و تحلیل سیستم های طراحی HVAC بطور قابل توجهی بیشتر از گذشته با یکپارچه سازی BIM ، شفاف و گسترده تر ، باعث بهبود بهره وری و کاهش ناکارآمدی در فرایند می شود. این تحلیل های بنیادی نه تنها بر عملکرد کلی ساختمان تأثیر می گذارد بلکه پایه ای برای مدل سازی بدنی پایین دست ، هماهنگی ، اسناد و جزئیات می باشد - همه کاملاً در Revit.

تجزیه و تحلیل سیستم ها موقعیت مکانی و داده های اقلیمی Revit ، خصوصیات حرارتی مواد و اشغال نوع ساختمان / فضای ، روشنایی ، تجهیزات ، اطلاعات هوای بیرون و موارد دیگر را گسترش می دهد. از این اطلاعات برای بهبود و سفارشی کردن تحلیل خود برای عملکرد بهتر ساختمان استفاده کنید.

 

Revit Architectural Elements (at any level of detail and completeness) Plus Location, Material, Building/Space and
HVAC System Type Data

 

 

با استفاده از داده های برجسته فوق و طراحی ساختمان می توانید از یک ابزار ساده برای ترسیم طرح های System-Zone به طور مستقیم در مدل ساختمان استفاده کنید. این تجهیزات منطقه و تجهیزات گیاهان مرکزی مانند دیگهای بخار ، چیلرها ، هواگیرها را از مجموعه گسترده ای از اشیاء و روابط متصل می کند. از این طریق ، شما می توانید تجهیزات HVAC را به راحتی شناسایی کرده و تعریف کنید و گیاهان را در مراحل اولیه بدون مدل سازی از آنها انجام دهید. در این روش می توانید انواع سیستم HVAC را انتخاب کرده و آنها را به مناطق ساختمان مربوطه اختصاص دهید.

انتخاب AHU برای بخش های جداگانه ساختمان

ما اهمیت انجام دقیق تجزیه و تحلیل سیستم های طراحی HVAC و مدل سازی را درک می کنیم و اطمینان حاصل کرده ایم که از طریق شفافیت به این مسئله بپردازیم. قبل از تجزیه و تحلیل از نماها و برنامه های Revit برای QA / QC استفاده کنید و نتایج خروجی گرافیکی و جدولی را روی عناصر مدل مشاهده کنید. برای مشاهده و تجزیه و تحلیل عملکرد مدل و بینش های معنادار برای بهینه سازی ، می توانید گزارش های تجزیه و تحلیل موجود مانند سالانه شبیه سازی انرژی ساختمان ساختمان یا سیستم های HVAC و اندازه را انتخاب کنید.

 

https://blogs.autodesk.com/revit/wp-content/uploads/sites/110/2019/08/Systems-analysis-04.gif

 

بررسی اجمالی سالانه با نمودارها و نمودارهای پای

با تشکر از تلاش های وزارت انرژی (DOE) و آزمایشگاه ملی انرژی های تجدید پذیر (NREL) ، Revit اکنون با EnergyPlus - پیشرو در صنعت شبیه سازی سیستم های انرژی ساختمان ساختمان و OpenStudio SDK - یکپارچه تر است. این امر به شما امکان می دهد تا علاوه بر هرگونه گردش کار تجزیه و تحلیل سفارشی که ممکن است انجام دهید ، از گزارش های از پیش تعریف شده فوق نیز استفاده کنید تا بتوانید گردش کار تجزیه و تحلیل دلخواه خود را ایجاد کنید. این سفارشی سازی می تواند از انطباق کد محلی تا ترکیب تجهیزات تولید کننده خاص ، یکپارچه سازی مدل های تحلیلی و فیزیکی با یکدیگر باشد. این راه های جدید و بهتری را برای فرآیندهای طراحی و مدل سازی HVAC فراهم می کند ، به شما این امکان را می دهد تا بهره وری انرژی و عملکرد ساختمان را به حداکثر برسانید.

تجزیه و تحلیل سفارشی و اسکریپت برای تجزیه و تحلیل

"نکته اصلی ساختن آنالیز داخلی و در سطح مناسب انتزاع است. آن را آسان کنید تا به صورت پیش فرض تبدیل شود. آن را طوری تنظیم کنید که معماران نگران نباشند که یک متخصص مدل سازی برای پاسخ به سؤالات اساسی را ارائه دهند. قرار دادن این تجزیه و تحلیل در Revit این قابلیت ها را در اختیار تعداد زیادی از معماران و مهندسان قرار می دهد.

برای هدایت آنالیز انرژی به داده های زیادی احتیاج دارید و بیشتر این داده ها در Revit وجود دارد. هندسه ، سازه ها و بارهای فضا کاملاً آشکار است. لوله HVAC و طرح مجرای آن نیز وجود دارد. تجزیه و تحلیل سیستم ها امکان محاسبه افت فشار از طرح و تغذیه آن مقادیر را برای تجزیه و تحلیل ، برطرف کردن نیاز به پیش فرض یا محاسبه و یا محاسبه صفحه گسترده ad-hoc در طرف آن ، باز می کند. من فکر می کنم که مردم از آنچه این ادغام را ممکن می کند متعجب و هیجان زده خواهند شد. "
 
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول