کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود  \ ثبت‌نام  )
امروز: جمعه 29 شهریور ماه 1398 ساعت: 

مقالات علمی

  • 125
  • 35 مرتبه
درباره BIM FM ...

درباره BIM FM ...

9/3/2019 9:51:08 PM

مالکان نه تنها باید انواع ابزارهای BIM موجود را بدانند. آنها همچنین باید دامنه و سطح جزئیاتی را که می خواهید به درستی از آنها استفاده کنید درک کنند. شکل زیر عملکرد مدل های توسعه یافته در هر مرحله از چرخه عمر ساختمان را نشان می دهد:

عملیات و نگهداری BIM و نحوه ارتباط آن با سایر مدلهای مورد استفاده در چرخه زندگی.
منبع: ECODOMUS.

 

درک این نکته مهم است که مدلهای ایجاد شده برای طراحی و ساخت معمولاً به دلایل زیر برای مدیریت نگهداری مناسب نیستند:

     مدل معماری فاقد جزئیات و اطلاعات کافی در مورد سیستم های ساختمان و داده های رایانه ای است. بسیاری از عناصر امکانات مدل سازی نشده اند ، یا برای طراحی و نمایش غیر ضروری محسوب می شوند.
     این تولید در ساخت و ساز معمولاً حاوی اطلاعات بسیار زیادی در مورد جزئیات ساخت و ساز است که هیچ اهمیتی برای نگهداری ندارند.
     مدل BIM همانند ساخته شده در صورت درخواست مالک ، توسط پیمانکار عمومی ، پیمانکاران فرعی و تأمین کنندگان ایجاد می شود. به طور مرتب پرسنل تعمیر و نگهداری تقریبا هیچ نقشی در آن مدل ندارند ..

 

نکاتی درباره مدل BIM FM

کنسرسیوم BIM FM Systems ، Inc و Georgia Tech مجموعه ای از پیشنهادات را برای یک مدل BIM FM ارائه دادند و در زیر خلاصه می شوند:

    این مدل باید از مدل BIM BIM FM BIM همانطور که با تغییرات زیر ساخته شده است مشتق شود.
    این باید اطلاعات غیرمستقیم ، از جمله جزئیات ساخت و ساز و برگه های طراحی را از بین ببرد.
    هنگامی که از مدل های پیوند شده استفاده شده است تا به وضوح نشان دهنده پیشرفت های ساختمان باشد ، پاکت و داخلی باید همه را در یک مدل ادغام کند.
    در صورت عملی ، آنها باید مدلهای تجهیزات مربوطه را به نمایندگی از معماری ، مکانیکی ، برقی ، ضد حریق و تخصصی ادغام کنند. برای ساختمانهای بزرگ ، این ممکن است با فناوری فعلی عملی نباشد.
    تعداد فضاهای اشغال شده باید از تعداد فضای ساختمان و علائم ساختمان گرفته شود.

    عناصر تجهیزات ساختمانی باید با دارایی های منحصر به فرد ID ذکر شوند.

    مدل BIM FM باید به تاسیسات مدیریت سیستم مرتبط باشد كه تركیبات مربوط به كار را برای نگهداری مداوم ، اطلاعات مربوط به اشغال ، هزینه های جایگزینی تجهیزات و مواد و سایر داده های مربوط به عملیات ساختمانی مرتبط می كند.

 

 

 

ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول